Polskie Towarzysktow Laryngektomowanych
     
O nas
Przed 2002 rokiem województwo lubelskie oraz Zamojszczyzna były białą plamą
na mapie Polski pod względem możliwości nauki mowy po utracie głosu i mowy w wyniku przebycia choroby onkologicznej. Dopiero po utworzeniu w 2002 roku Zamojskiego Oddziału Laryngektomowanych sytuacja radykalnie się zmieniła.
Zamojski Oddział Laryngektomowanych założył Pan Zdzisław Zienkiewicz.
Po pokonaniu własnej choroby, jako członek PTL w Białymstoku , wykorzystując własne doświadczenia oraz przy znacznej pomocy Zarządu Głównego PTL, założył zamojskie towarzystwo. W prowadzeniu oddziału pomogli Mu również lekarze zamojskiego szpitala Im. Jana Pawła II. Dzięki przynależności do towarzystwa osoby po przebytych operacjach krtani mogą znaleźć pomoc w nauce mowy i powrocie do normalności poprzez uczestnictwo w warsztatach rehabilitacyjnych. Dzięki rehabilitacji uczą się mowy zastępczej (przełykowej) pozwalającej na przełamanie oporów we włączeniu się do w miarę normalnego codziennego funkcjonowania..
Towarzystwo organizuje również spotkania okolicznościowe, takie jak Wigilia. Organizuje również dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne, podczas których prowadzone są warsztaty nauki mowy i zajęcia z psychologami oraz rehabilitantami najwyższej klasy
i doświadczenia..
Towarzystwo daje ludziom poczucie siły i pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z chorobą, zgodnie z maksymą „w kupie siła”. Wszyscy potrzebujemy wsparcia, a takie wsparcie mogą dać Ci którzy przeszli przez już przez tę chorobę i sami przekonali się, że dzięki rehabilitacji można wiele osiągnąć.
O Towarzystwie  |   Informacje  |   Biblioteka  |   Kontakt  |   Forum  |   Oddziały  |   Dla Członków PTL
Wszystkie prawa zatrzeżone © 2013 PTLZG.EU
projekt i wykonanie pozycjoner.net
Witryna ta używa plików cookie (pliki zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika) w celach statystycznych i reklamowych.
Pliki te można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej - więcej informacji tutaj.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.