Polskie Towarzysktow Laryngektomowanych
     
317gj9c.png
Misja
Prowadzenie grupowych i indywidualnych zajęć, które mają na celu zwiększyć umiejętność sprawnego komunikowania się osób po amputacji krtani.
Opieka nad laryngektomowanymi : udzielanie im wszechstronnej i systematycznej pomocy medycznej, rehabilitacyjnej i socjalnej.
Reprezentowanie interesów swoich członków wobec władz państwowych, organów samorządowych i organizacji społecznych.
Ochrona interesów laryngektomowanych w środowisku pracy i miejscu zamieszkania.
Swoim działaniem obejmujemy województwo Pomorskie.
Prowadzone działania
Podstawowym i bardzo ważnym zadaniem Towarzystwa jest nakłonić jak najwięcej osób po amputacji krtani, aby nauczyło się posługiwać mową przełykową i powróciło do stanu pozwalającego normalnie uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym jak przed operacją.

Nasze spotkania odbywają się w każdy czwartek od godz. 13:00 do 15:00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych w Gdyni ul. 3 Maja 27/31

Zasadniczą część nauczania mowy i rehabilitacji wykonują dwaj instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem, dobrze mówiący mową przełykową, którzy również są po amputacji krtani.

Korzystamy z pomocy logopedy, psychoterapeuty, którzy prowadzą prelekcje na temat jak normalnie, zdrowo i bez stresu żyć w społeczeństwie.

Oprócz nauki mowy istotnym elementem aktywizacji osób po laryngektomii jest stwarzanie sytuacji społecznych, w kręgu znanych sobie osób, wymagających lub prowokujących kontakt werbalny.

Służą temu spotkania integracyjne i grupy wsparcia, organizowane są obozy rehabilitacyjne na których prowadzona jest nauka zastępczej mowy przełykowej połączona z rehabilitacją i wypoczynkiem , organizujemy różne spotkania kulturalne.

Integracja w takiej formie daje pozytywne rezultaty w łamaniu barier w komunikowaniu,
a ponadto przyczynia się do pilniejszej nauki mowy

Pomagamy w zakupie różnych akcesoriów do pielęgnacji i osłony stommy.

W 2012 r. za wieloletnie, aktywne i kompleksowe działania na rzecz osób po amputacji krtani otrzymaliśmy medal Prezydenta Miasta Gdyni ”Gdynia bez Barier” i mamy prawo użytkowania logo „Gdynia bez Barier” na wszystkich produktach i korespondencji.

W 2016 roku obchodzimy 25-lecie działalności.

jDdO5cU.jpg

sdYJagC.jpg
O Towarzystwie  |   Informacje  |   Biblioteka  |   Kontakt  |   Forum  |   Oddziały  |   Dla Członków PTL
Wszystkie prawa zatrzeżone © 2013 PTLZG.EU
projekt i wykonanie pozycjoner.net
Witryna ta używa plików cookie (pliki zapisywane na urządzeniu końcowym użytkownika) w celach statystycznych i reklamowych.
Pliki te można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej - więcej informacji tutaj.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.